Tabletki na odchudzanie z octem jabłkowym

pobrane-56Jednym z najbezpieczniejszych składników tabletek odchudzających jest ocet jabłkowy. Jego zdrowotne właściwości znane są od tysięcy lat, jednak stosunkowo niedawno ocet jabłkowy zyskał sławę jako substancja o silnie odchudzającym działaniu. Dzięki wysokiej zawartości polifenoli, kwasu chlorogenowego i katechin, ocet jabłkowy hamuje odkładanie tłuszczu w organizmie, jednocześnie ułatwiając rozszczepianie tłuszczów już zmagazynowanych w organizmie. Taka regulacja gospodarki lipidowej przynosi efekty w postaci redukcji nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Kwas octowy to także działanie detoksyfikacyjne, nasilanie piciem dużych ilości wody (co zalecane jest podczas suplementacji octem jabłkowym).

Ocet jabłkowy stymuluje także produkcję enzymów trawiennych, usprawniając trawienie posiłków i przyspieszając przemianę materii. Przewagą tabletek nad piciem octu jabłkowego jest fakt, iż tabletki mogą być bezpiecznie stosowane przez osoby cierpiące na nadkwasotę; u takich osób picie octu jabłkowego w pierwotnej postaci jest niewskazane. Omówione działanie kwasu octowego, w połączeniu z jego zdolnością do hamowania apetytu, to bezpieczny sposób na wspomożenie racjonalnej diety i aktywności fizycznej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>