Koncentat z wody kokosowej dla osób aktywnych fizycznie

Koncentat z wody kokosowej dla osób aktywnych fizycznie

Koncentrat z wody kokosowej jest coraz popularniejszy. Powszechnie wiadomo, iż woda kokosowa jest bardzo zdrowa. Preparat zawierający taki koncentrat jest dobrą alternatywą dla napojów izotonicznych, polecany jest zwłaszcza sportowcom, osobom aktywnym fizycznie i odchudzającym się.

Woda kokosowa jest bogatym źródłem magnezu, potasu oraz sodu oraz wielu witamin, dlatego też w bardzo dobry sposób nawadnia organizm, lepiej niż inne napoje. Koncentrat z wody kokosowej nie zawiera sztucznych barwników, a także substancji słodzących.

Stosowanie tego typu preparatu zwłaszcza przez osoby aktywne fizycznie pomaga im utrzymać odpowiedni poziom witamin i mikroelementów. Substancje te są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i zawarte są właśnie w takim suplemencie diety.

Z reguły koncentrat z wody kokosowej stosuje się mieszając około jedną łyżkę stołową preparatu z 250 ml wody. Napój taki jest gotowy do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu.

Warto również pamiętać o ograniczeniach w stosowaniu tego typu preparatu, bo mimo, iż jest bardzo zdrowy i wspomaga osoby aktywne fizycznie, nie jest przeznaczony do stosowania dla wszystkich. Takie suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut dobrze zróżnicowanej diety. Nie mogą go przyjmować dzieci, a także kobiety ciężarne i karmiące piersią. Równie istotnie jest także to, że preparat taki trzeba bezwzględnie spożyć w przeciągu dwóch lat od daty jego produkcji, która znajduje się na opakowaniu obok kodu kreskowego produktu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Choose a Rating

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>